ceturtdiena, 25. februāris, 2021
Madonas novada Ļaudonas pagasta pārvalde
Dzirnavu iela 2, Ļaudona, Madonas novads, Latvija, LV-4862

Logo +371 64860895, 29337185,
Logo laudona@madona.lv
 
Pirmsskola
   
57157

Spēlēsim teātri
15.04.2015


„SPĒLĒSIM TEĀTRI!”

Pavasara pirmais mēnesis katru gadu sev līdzi nes Starptautisko teātra dienu. Arī Madonas novada pirmsskolas izglītības iestādēs šogad pavasari ieskandināja Teātra dienas, kad kāds guva savu pirmo pieredzi aktiera lomā, bet kāds pilnveidoja jau esošās prasmes.

Teātra dienu pasākumiem šogad bija izvēlētas divas pirmsskolas izglītības iestādes: 18. martā jaunos aktierus uzņēma Cesvaines novada PII „ Brīnumzeme”, bet 26.martā, pašā Starptautiskās Teātra dienas priekšvakarā, teātra spēlētāji tika mīļi gaidīti Ļaudonas pagasta PII „ Brīnumdārzs” pasākumā „ Spēlēsim teātri!” Šī pasākuma mērķis bija veidot interesi par daudzveidīgu teātra mākslu  bērniem, kā arī veicināt radošo iztēli un skatuves mākslas attīstību.                                                                                                                                                        

Pasākumu atklāja Ļaudonas PII „ Brīnumdārzs” vadītāja I.Krasnova kopā ar atraktī-vajiem pasākuma vadītājiem Pelēko Vilku ( skolotāja I.Akmentiņa) un Ceļojošo Muzikantu (skolotāja J.Gūte). Teātra spēli atklāja mājinieki, PII „ Brīnumdārzs”„ Zaķu” grupas mākslinieki, kuri bija arī paši jaunākie šī pasākuma dalībnieki, ar V.Sutejeva pasaku „Trīs kaķi.” Interesanti bija tas, ka šajā izrādē bija iesaistīti visi grupas audzēkņi. Skolotājām svarīgi bija , lai katrs bērniņš piedalītos izrādē. Ne vienmēr visiem tiek gal-venās lomas, bet bērniem ir jādod iespēja izpausties, izmēģināt, kā tas ir.  Mētrienas pagasta PIG bērni izrādīja A.Grīnieces ludziņu „ Rūķīša pavasaris.” Šajā izrādē aktieri izcēlās ar perfektām  teksta zināšanām, nebija vajadzīgs pat suflieris, bez kura ne vienmēr var iztikt pieaugušo teātri. Lazdonas pagasta PIG ļoti interesantā un savdabīgā veidā izspēlēja darbību Raiņa dzejolī „ Pelīte.” Tā ir liela māksla – dzejoli pārvērst par izrādi. Praulienas pagasta PII „ Pasaciņa” sagatavošanas grupas bērni mums visiem uzbūra īstu karaļnama atmosfēru izrādot H.K.Andersena pasaku „ Princese uz zirņa.” Viss notika kā īstā karaļa galmā pienākas. Barkavas pagasta PII „ Ābelīte” izrādīja ludziņu „ Lielīgais zaķis.” Galvenais šīs izrādes rekvizīts, par kuru vēl ilgi bērni runāja, bija „īsta” medību bise. Kalsnavas pagasta Aiviekstes PII „ Lācītis Pūks” rādīja ļoti interesantu un muzikālu iestudējumu par sava bērnudārza dzīvi – „Lācīša Pūka” remix. Šī izrāde noteikti ir labs „reklāmas rullītis” iestādei. Bērzaunes pagasta PII  „ Vārpiņa” bērni visus iepriecināja ar izrādi „Meža kukulītis, adatu kamoliņš.” Izcils šajā ludziņā bija eža lomas tēlotājs. Varbūt viņš nākotnē būs labs aktieris kādā no lielajiem teātriem.         Gan bērniem, gan skolotājām šis pasākums deva lielu prieku un labas emocijas! Noslēgumā visi ciemiņi devās ekskursijā pa „ Brīnumdārza” grupu telpām, bet atgriežoties savās apmešanās vietās viņus pārsteidza mūsu skolotāju palīgu gaumīgi saklātie cienasta galdi.

Paldies visam  PII „Brīnumdārzs” kolektīvam par ieguldīto darbu gatavojoties pasākumam! Secinājums ir viens – mūsu bērni  tiešām ir talantīgi! Bez gaišiem cilvēkiem nav gaišu svētku un tādi mēs esam!

Mūzikas skolotāja Judīte Gūte 
 
      Atpakaļ
          Copyright © 2021, Izstrādātajs WebSoft.lv