pirmdiena, 15. jūlijs, 2024
Madonas novada Ļaudonas pagasta pārvalde
Dzirnavu iela 2, Ļaudona, Madonas novads, Latvija, LV-4862

Logo +371 64860895, 29337185,
Logo laudona@madona.lv
 
Pamatskola

Pasākumi Andreja Eglīša Ļaudonas pamatskolas skolēniem "Latvijas skolas somas" ietvaros 2023./2024.m.g. 

 •  “No pasaku pirmsākumiem līdz mūsdienām”

  30.11.2023. skolā viesojās pasaku stāstnieks Raitis Zapackis. Šis bija “ Latvijas skolas somas” projekts. Skolēniem bija iespēja ieskatīties pasaku tapšanā un dzirdēt dažādu autoru sacerētas pasakas. Ar lielu aizrautību mākslinieks lasīja, stāstīja pasakas, pārveidojot balsi dažādos tēlos. Uzzinājām, ka pasakai “ Sarkangalvīte un vilks” ir 400 versijas. Tika stāstītas arī spokainās pasakas, kurām sižets ir mazliet biedējošs, baiss. Pa vidu pasakām baudījām brīnišķīgu balss tembru muzikālajā pavadījumā, izdziedot dažādu pasaku saturu. Pat lielāko klašu skolēni ar interesi klausījās un piedalījās dažādās aktivitātēs. Aptaujājot skolēnus, emocijas tikai pozitīvas un ar vēlmi dzirdēt vēl. Arī mākslinieks bija ļoti apmierināts ar ciemošanos un izteica komplimentus par skolēnu uzvedību, cieņu, līdzdarbošanos. 

   

  No pasakām mēs nākuši

  Un tālāk dzīvē iesim…

   

   

   

   

   


 •  Teātra izrādes "Pifa Ziemassvētki" apmeklējums

 Ziemīgā 3.decembra dienā 3.klases skolēni devās uz Rēzekni, Latgales vēstniecību "Gors", lai "Latvijas skolas soma" ietvaros noskatītos teātra izrādi "Pifa Ziemassvētki".  Skolēni ar interesi vēroja, kā Ziemassvētkiem gatavojas suns Pifs, kaķis Herkuless, pele Rozālija, krustmāte Agate, krusttēvs Tontons, krustdēls Dudū. 

 

 

 • Krustpils pils apmeklējums 

 Starpdisciplinārās programmas ietvaros Andreja Eglīša Ļaudonas pamatskolas 1.klase un 2.klase devās uz Krustpils pili  mācību ekskursijā. Iepazinām Krustpils pili vēstures laika griezumā. Skolēni paplašināja personīgo redzesloku iepazīstot barona fon Korfa ikdienas gaitas, kalpu ikdienu, nostāstus, teikas, kā arī mūsdienas. Skolēniem bija  iespēja pašu savām rokām radīt gaismu.

 

 

 

 

 •  Nodarbība keramikas darbnīcā “Māla stāsti: no idejas līdz mākslas darbam”

 5.04. 3.klases skolēni devās uz karemikas darbnīcu, lai uzzinātu par māla nozīmi un izmantošanu Latvijas  kultūrā. Nodarbībā katrs skolēns no māla izgatavoja sev šķīvi.

 

 

 

 •  Teātra izrādes "Pīters Pens. Sindroms" apmeklējums

 14.04. 9.klases skolēni apmeklēja teātra izrādi Latvijas Nacionālajā teātrī. Tā kā izrāde tiek spēlēta uz Nacionālā teātra skatuves, Pīters pamanās ne tikai uzburt ugunskuru, zirgu vai jūras dzelmi, bet izsaukt arī Raini un Mihailu Čehovu, kas te reiz strādājuši. 

 

 • Teātra izrādes "Kapteiņa Granta bērni" apmeklējums 

 20.04. 1.klases skolēni apmeklēja izrādi Cēsu koncertzālē un 27.04. 2.klases skolēni - Jēkabpils kultūras centrā. Skolēni  devās piedzīvojumiem bagātā  ceļojumā apkārt visai pasaulei kopā ar izrādes varoņiem - Mēriju, Robertu, lēdiju Helēnu, lordu Glanervenu, kapteini Menglu, kapteini Grantu, Paganelu, majoru Maknebu.

 

 

 

 

 • Piebalgas porcelāna fabrikas un  Kārļa Skalbes memoriālā muzeja "Saulrieti" apmeklējums

2.05. 8.klases skolēni devās uz Vecpiebalgas pusi, lai apmeklētu porcelāna fabriku - apskatītu ražotni, iepazītos ar ražošanas procesu, apgleznotu porcelānu. Skolēni apmeklēja K.Skalbes muzeju - vietu, kur reiz pulcējās Skalbju ģimene un draugi, kur dzejnieks smēlās iedvesmu un rada mieru.

 

 

 

 • Krustpils pils apmeklējums

7.05. 4.klase devās ekskursijā uz Krustpils pili, kur pils virtuvē gatavoja karameles un pēc tam, gida pavadībā, iepazina pils un pilsētas vēsturi. 

Visvairāk klasei patika uzkāpšana pils tornī, skaistās pils telpas, un, protams, iesēšanās rallijkrosa autobraucēja R.Nitiša sacīkšu auto!

 

 

 

 • 7.klases ekskursija uz Vecpiebalgu un Cēsīm

10.05. devās ekskursijā uz Kārļa Skalbes memoriālo muzeju "Saulrieti" Vecpiebalgā, Cēsu pils kompleksu. Sadarbībā ar Latvijas skolas somu Cēsu koncertzālē apmeklēja Valmieras teātra izrādi "Es arī te, kas man ir jādara".

 

 

 • Nodarbība keramikas darbnīcā “Māla stāsti: no idejas līdz mākslas darbam” 

5. un 6.klases skolēni apmeklēja  keramikas darbnīcu, kur iepazinās ar māla veidiem, to izmantošanu, kā arī pagatavoja sev šķīvi. Skolēni atzina, ka bija ļoti interesanti.