svētdiena, 21. jūlijs, 2024
Madonas novada Ļaudonas pagasta pārvalde
Dzirnavu iela 2, Ļaudona, Madonas novads, Latvija, LV-4862

Logo +371 64860895, 29337185,
Logo laudona@madona.lv
 
Aktualitātes
   
108338

Centra MARTA Reģionu sarunas "Pajautā-uzzini"
08.10.2019


Centrs MARTA organizē Reģionu sarunas "Pajautā- uzzini!" un Latgales reģionā tās notiks Preiļos, 2019. gada 16. oktobrī, plkst. 16:00 Preiļu NVO centrā, Kooperatīva ielā 6.

Centrs MARTA aicina interesentus Latvijas reģionos uz sarunu ciklu, kas veltīts cilvēku tirdzniecības un vardarbības ģimenē tēmai dažādos aspektos.

Vardarbība ģimenē Latvijā ir izplatīta parādība. Pēdējos gados par to ir daudz runāts, tāpēc  cietušās sievietes labāk atpazīst pret sevi vērsto noziegumu un ir drošākas, meklējot palīdzību,  līdz ar to speciālistiem arvien biežāk nākas meklēt risinājumus dažādajām upuru vajadzībām.

Sociālie dienesti, vērtējot situāciju, norāda, ka tieši droša mājokļa neesamība ir būtisks iemesls cietušo sieviešu nespējai pārtraukt vardarbīgas attiecības un nodrošināt drošu vidi sev un bērniem. Nereti jaunas sievietes, kurām nav pieejama droša uzturēšanās vieta tiek savervētas cilvēku tirdzniecībai.

Lai uzzinātu, ko varam darīt vardarbībā cietušo sieviešu labā Latvijā, uzklausītu efektīvus risinājumus, dalītos pieredzē un labajā praksē aicinām uz sarunu ar  Čeriju Himenezu (Cherie Jimenez), kura kopš 2006. gada vada centru EVA Bostonā, ASV. Centra darbība balstīta informācijā, kas iegūta darbā ar vardarbībā cietušām sievietēm un cilvēku tirdzniecības upuriem, veidojot drošu mājokļu programmu, izprotot iemeslus un šķēršļus, kas stājas ceļā brīvas un drošas dzīves uzsākšanai.

Ņemot vērā to, ka pasaulē cilvēku tirdzniecības bizness ir kļuvis par ietekmīgu organizētās noziedzības jomu un ir ienesīgākais pēc narkotiku tirdzniecības, ieroču biznesu atstājot trešajā vietā un to, ka starptautiskās Migrācijas organizācijas dati liecina, ka Baltijā katru gadu par cilvēku tirdzniecības upuriem kļūst aptuveni 2000 iedzīvotāji, pasākuma otrajā daļā interesentiem būs iespēja uzzināt svarīgāko par to, kā atpazīt un ko darīt cilvēku tirdzniecības gadījumos, lai pasargātu sevi un līdzcilvēkus, kā arī izrunāt to, kas tad ir Stambulas konvencija un kāpēc tās ratificēšana ir svarīga Latvijas sabiedrībai. Sarunas gaitā uzzināsim, kā praktiski konvencijas ratificēšana, caur izveidoto visaptverošo un daudzpusīgo tiesisko regulējumu, palīdzētu aizsargāt cietušos, sodītu uzbrucējus un novērstu vardarbību ģimenē pret sievietēm, vīriešiem un bērniem. Neformālā gaisotnē būs iespēja uzdot arī jautājumus Centra MARTA ekspertiem, kas radušies par un ap konvenciju un tās ratificēšanu.

 

 

Sīkāka informācija pa tālruni 26365638, vai pa e-pastu: diana.pastare@inbox.lv

  
      Atpakaļ