trešdiena, 24. jūlijs, 2024
Madonas novada Ļaudonas pagasta pārvalde
Dzirnavu iela 2, Ļaudona, Madonas novads, Latvija, LV-4862

Logo +371 64860895, 29337185,
Logo laudona@madona.lv
 
Aktualitātes
   
114609

Biedrība "Liograde" atsāk darbību
23.10.2020


Biedrība “Liograde” veiksmīgi startē LAD projektu konkursā un realizē “Šūšanas prasmu apmācības” projektu.

Ļaudonas biedrība “Liograde”, kuras aizsākumi meklējumi 2011.gadā, pēc vairāku gadu pauzes nu atkal uzsākusi aktīvu darbību – kopā sanākot aktīvākajiem un entuziasma pilnajiem ļaudoniešiem noris iesaistītšanās dazāžādos projektos un inicatīvās. Biedrības mērķi ir pilnveidot pagasta iedzīvotāju veselīgas un aktīvas atpūtas, mūžizglītības un interešu izglītības iespējas, kā arī Ļaudonas pagasta bērnu un ģimenes stāvokļa uzlabošana, atbalstot izglītojošas, sportiskas aktivitātes.
Septembra mēnesī sākusies projekta “Šūšanas prasmju apgūšana” realizācija – šis projekts apstiprināts Latvijas Lauku attīstības programmas “Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitātes “Vietas potenciāla attīstības iniciatīvas” projektu konkursa ietvaros. Projekts tiek realizēts, pateicoties Zemkopības ministrijas un Lauku atbalsta dienesta finansējumam un Madonas novada pašvaldības līdzfinansējumam.
Šūšanas prasmju apgūšanas projekts tika veidots ar mērķi dažādot pagasta iedzīvotāju un citu interesentu brīvā laika pavadīšanas iespējas un jaunu prasmju apgūšanu. Prakstiskās un teorētiskās nodarbības notiek vienu reizi nedēļā un ilgst pusgadu. Apmācību laikā tiek piesaistīta profesionāla šuvēja – Lidija Smirnova, kas palīdz un māca projekta dalībniecēm – šūšanas, konstruēšanas, modelēšanas un piegriešanas pamatprincipus. Projekta realizēšanā tiek piesaistītas dalībnieces no Madonas un Varakļānu novadiem, kas savā brīvajā laikā pilnveido sevi un savas prasmes. Šī projekta inicatore Dace Cīrule – saredzēja lielisku iespēju ar projekta palīdzību nodrošināt Ļaudonas pagasta VPDK “Grieze” ar koncerttērpiem. Projekta dalībnieces darbojas arī Ļaudonas VPDK “Grieze” –projekta ietvaros tiks sašūti skatuves tērpi, ko dalībnieces varēs izmantot deju kolektīvā (galvassega, svārki, krekls).
Turpinot biedrības “Ļaudonas jaunieši” aizsākto ideju, kas dažādu apstākļu dēļ netika realizēta – šī šūšanas projekta ietvaros tika uzšūti arī spilveni, kuri tiks dāvināti Ļaudonas PII “Brīnumdārzs” audzēkņiem. Uzsākot projekta realizāciju biedrība “Liograde” noslēdza līgumu ar SIA “Zelta Sproga”, kas arī nodrošināja materiālu (aitas vilna) spilvenu pildīšanai un šūšanai. Šis pagasta uzņēmums nodrošina arī šūšanas aprīkojumu visa projekta gaitu.
Šis projekts ir lieliska iespēja apgūt šūšanas prasmes – kas pēc projekta beigām noderēs gan ikdienā, gan aizsākot šūšanu kā hobiju vai darbu. Līdz šim projekta dalībnieces ir apguvušas teorijas nodarbības, sašuvušas adatu spilventiņus un sejas maskas, spilvenus un spilvendrānas un nu ķeras klāt svārku priegrieztnēm un to šūšanai.
Ļoti ceram, ka nākošgad varēs notikt amatiermākslas kolektīva “Grieze” 5.gadu jubilejas koncerts – kur arī plānots atrādīt pašu šūtos tērpus.
Joprojām aicinām un labprāt uzņemam jaunus biedrus Biedrība “Liograde” – jo mēs katrs esam kā puzles gabaliņš un kopā sanākot varam veidot vienotu redzējumu -
kopīgi realizējot idejas un sasniedzot visaugstākos mērķus - mūsu pagasta un tā iedzīvotāju labā!
Droši raksti liograde@gmail.com vai zvani 28615063.
Kopā mēs varam!

 

 
 
      Atpakaļ