pirmdiena, 15. jūlijs, 2024
Madonas novada Ļaudonas pagasta pārvalde
Dzirnavu iela 2, Ļaudona, Madonas novads, Latvija, LV-4862

Logo +371 64860895, 29337185,
Logo laudona@madona.lv
 
Pamatskola
   
130092

Eiropas valodu diena
29.09.2023


Pratīsi valodas – tiksi tālāk.

Skolā ir izveidojusies tradīcija 26.septembrī rīkot ikgadējos valodas svētkus, jo kopš 2001.gada Eiropas Savienības dalībvalstis svin Eiropas valodu dienu – valodu daudzveidību svētkus.

Skolēniem bija piedāvāti dažādi uzdevumi latviešu, angļu valodās, kā arī aktīvi jāiesaistās starpbrīžos un mācību stundās informācijas apguvē par interesantākajiem valodu faktiem  - atrast konkrēto skaitli daudzajās valodās, uzzināt jēdzienus bilingvāls un poliglots, minēt faktus par valodu nozīmi mūsdienās, kāds ir valodu svētku atzīmēšanas mērķis. Skolēniem tika piedāvāts radošs uzdevums  “ Eiropas valodu dienas T – krekls ” . Šis uzdevums  rosināja skolēnus  realizēt savu ideju dizainā un demonstrēt noformēšanas prasmes. Oriģinālākais T krekls saņems nomināciju.

Skolēni aktīvi iekļāvās informācijas izziņā un meklēja atbildes uz jautājumiem, iesaistot arī skolotājus. Uzzināja, kādas sveicināšanas formas daudzās valstīs  - Sveiki! Hallo! Ahoj! Ola! Tere! Labas! Bonjour! Guten Tag! Kā arī ieguva informāciju par  vissenāko  valodu, visvecāko burtu, ka vācu valoda ir oficiālā valoda Vācijā, Austrijā, Šveicē, Luksemburgā, Lihtenšteinā un dažās Itālijas daļās. Un citi interesantie fakti no valodu vēstures!  Skolēni tika motivēti aktīvai dalībai, jo valodas apgūt – tas ir aizraujoši! 

Valodas cilvēkam paver pasauli, atvieglo dzīvi caur komunikāciju, paver durvis uz jaunām draudzībām un aicina izzināt citu tautu kultūru.

 

Skolotāja Lilija Jakubjaņeca 
 
      Atpakaļ