ceturtdiena, 29. februāris, 2024
Madonas novada Ļaudonas pagasta pārvalde
Dzirnavu iela 2, Ļaudona, Madonas novads, Latvija, LV-4862

Logo +371 64860895, 29337185,
Logo laudona@madona.lv
 
Pamatskola
   
126160

Folkloras pasākums "Jaunie muzikanti"
06.09.2022


Šī projekta mērķis bija, kopā muzicējot, ieskandināt Vidzemē raksturīgo kapelām tradicionālo mūzikas repertuāru, izkopt instrumentu spēli.

Vienu dienu jūnijā un jūlijā no rīta līdz vēlai pēcpusdienai Jaunpiebalgā notika instrumentu spēles meistarklases. Tajās folkloras kopu dalībnieki apguva mandolīnas, ukuleles spēli pie Pētera Narubina, stabules spēli pie Pītera Dauguļa un vijoļspēli pie Laumas Bērzas.

13. augustā Jaunpiebalgā bija pasākums "Izvēlies Piebalgu". Šajā dienā projekta "Jaunie muzikanti" 35 dalībniekiem pievienojās muzikantu grupa "Rahu the Fool". Pieredzējušie muzikanti kopā ar jaunajiem muzikantiem veidoja kopīgu kapelu, nostiprinot meistarklasēs apgūtās zināšanas un  ar jauno repertuāru iepazīstināja novada iedzīvotājus. Tas bija brīnišķīgi! Pieredzējušu muzikantu klātbūtne sniedza drošības sajūtu, pieredzi un iedvesmu turpmākai muzicēšanai.

Lūk, ko saka meitenes par dalību projektā:

Pēc ilgas pauzes tikāmies ar citu folkloras kopu bērniem un kopā mācījāmies muzicēt. Es spēlēju vijoli un man bija iespēja iemācīties spēlēt tautasdziesmu un ziņģu melodijas.  Mācījos spēlēt arī mandolīnu, kas man bija jauns instruments, bet tas man likās sarežģīts. Spēlējām arī ukuleles, ko nedaudz jau māku spēlēt. Bija iespējams mācīties un muzicēt kopā ar Rahu the Fool muzikantiem un pēc tam spēlēt kopā koncertā Jaunpiebalgas svētkos. Tas bija forši! Ja būs iespējams, noteikti piedalīšos vēl šādās kopā muzicēšanas aktivitātēs.

(Dārta)

Es mācos spēlēt stabuli. Nodarbībās Jaunpiebalgā iemācījos spēlēt dažādas melodijas. Skolotājs mācīja spēlēt gan pirmo, gan otro balsi. Man patika visi skolotāji un patika kopā muzicēt koncertā.

(Made)

Jaunpiebalgu es pazīstu jau no 1.klases. Katru reizi, kad tur braucam, zinu, ka viss būs ļoti jautri un interesanti. Šīs pēdējās nodarbības man patika visvairāk. Ieguvu daudz pieredzes un atmiņu! Ja būtu iespēja, labprāt, aizbrauktu uz līdzīgu notikumu.

(Undīne)

 

Projektam būs turpinājums. Bet par to pastāstīsim kādu citu reizi.

                                                                                                            Aldona Gudrīte

 

 

 

 
 
      Atpakaļ