pirmdiena, 25. maijs, 2020
Madonas novada Ļaudonas pagasta pārvalde
Dzirnavu iela 2, Ļaudona, Madonas novads, Latvija, LV-4862

Logo +371 64860895, 29337185,
Logo laudona@madona.lv
 
Vidusskola
   
82580

Skolēnu pilsoniskās līdzdalības sekmēšana Madonā
07.11.2017


Šī gada 7. novembrī Madonas kultūras namā Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Mūžizglītības un kultūras institūtu „Vitae” organizēja radošās darbnīcas skolēniem un skolotājiem. Tajās pulcējās skolu pārstāvji no visa Madonas novada un tā apkārtnes. Andreja Eglīša Ļaudonas vidusskolu pārstāvēja 8. klases skolnieces Irbe Karlsone un Viktorija Korlaša, kā arī skolotājas- Iluta Biķerniece un Rita Avotiņa. 

Dienas pirmajā daļā norisinājās nodarbības skolotājiem un skolēniem. Skolotājiem tās pasniedza aktrise un drāmas terapeite Anna Šteina, bet jauniešiem Mūžiglītības un kultūras institūta „Vitae” vadītājs Rolands Ozols. Dienas otrajā pusē notika diskusija „Kāpēc ir vērts būt un dzīvot Latvijā?”, kurā piedalījās visi nodarbību dalībnieki, kā arī pieaicinātie viesi - komponists Jānis Lūsēns, Madonas novada pašvaldības vadītājs Agris Lungevičs, Lubāna mitrāja informācijas centra vadītāja Līga Jātniece un Liezēres pagasta jaunatnes lietu speciāliste Laura Smudze. 

Skolēniem organizētajā darbnīcā R. Ozols diskusijā ar jauniešiem pārrunāja, kāpēc ir vērts dzīvot Latvijā. Tika izvirzīti jautājumi un meklētas atbildes, skolēniem strādājot grupās. Kopīgi tika izprastas mūsu valsts vērtības un apzinātas lietas, ko varam darīt jau tagad - būdami jaunieši.

Pasākuma noslēgumā varēja baudīt komponista Jāņa Lūsēna un aktiera Mārtiņa Vilsona veidoto literāri muzikālo uzvedumu, kuru papildināja Kārļa Skalbes pasakas. Interesanti ir tas, ka tieši 7. novembrī ir arī K. Skalbes dzimšanas diena.

8. klases skolniece Irbe Karlsone

 

 


 
      Atpakaļ
          Copyright © 2020, Izstrādātajs WebSoft.lv