trešdiena, 10. 08, 2022
Madonas novada Ļaudonas pagasta pārvalde
Dzirnavu iela 2, Ļaudona, Madonas novads, Latvija, LV-4862

Logo +371 64860895, 29337185,
Logo laudona@madona.lv
 
Vidusskola
103239

Mārtiņdienas pēcpusdiena
21.11.2018


Mārtiņdienas pēcpusdiena

Mārtiņdiena pēc senlatviešu tradīcijām ir bagātīgi rudens svētki, kas ieskandina ziemas sākumu. Mārtiņos sākas arī ķekatu jeb masku gājienu laiks, kad ļaudis staigājuši no mājas uz māju, ietērpušies interesantās maskās un mielodamies ar rudens veltēm.

Kāda ir mūsdienu Mārtiņdiena?

Pieturoties pie pārliecības, ka svētku nevar būt par daudz, jo īpaši tad, ja ģimenē aug bērni, mūsdienīgajā Mārtiņdienā aicinām izslēgt datoru un televizoru, pagatavot zoss, vistas vai pīles cepeti, uzvilkt iepriekš pagatavotās latviskās maskas un doties pārsteigt draugus.

08.11.2018. Andreja Eglīša Ļaudonas vidusskolas bibliotēkā arī norisinājās Mārtiņdienas pēcpusdiena, kurā piedalījās 1. – 4. klases skolēni un 8. klases skolnieces dažādās radošajās aktivitātēs. Pirmais skolēniem bibliotēkas telpā vajadzēja atrast pareizo atbildi uz jautājumiem par Mārtiņdienu. Protams citiem gāja raitāk, bet tie, kas pabeidza ātrāk palīdzēja pārējiem. Aktīvākie arī lika puzzli, kur bija jāsaliek no papīra gabaliņiem Mārtiņdienas gailis! Kā arī Mārtiņdienas masku krāsošana – lāci, vilku, zaķi un kazu, un beigās tās tiešām bija visas krāšņas un burvīgas, ko varēs izmantot ķekatās!

Novēlu visiem skolēniem, skolotājiem un vecākiem gaiši un silti sagaidīt Latvijas simtgades svētkus!

Bibliotekāre Nadīne.

Ielādēju...      Atpakaļ
          Copyright © 2022, Izstrādātajs WebSoft.lv