svētdiena, 31. maijs, 2020
Madonas novada Ļaudonas pagasta pārvalde
Dzirnavu iela 2, Ļaudona, Madonas novads, Latvija, LV-4862

Logo +371 64860895, 29337185,
Logo laudona@madona.lv
 
Vidusskola
50630

Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa
11.11.2014


10.-16.11.2014.

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa  A.Eglīša Ļaudonas vidusskolas bibliotēkā.

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa ir projekts , ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā – Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru un biedrību Norden Latvijā. Ziemeļvalstīs projekts norisināsies jau 18. reizi, Latvijā – 17. reizi, mūsu skolā – 9. reizi. Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi.

Gada vistumšākajā laikā vairākos tūkstošos publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tiek iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata. Un vai šādu – viena fragmenta kopā lasīšanu dažādās valodās vienlaicīgi vairāk nekā 2000 bibliotēkās nevarētu uzskatīt par neoficiālu pasaules rekordu?

Šogad Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas tēma ir Troļļi Ziemeļos.

Mūsu skolā Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļa iesākās ar Troļļu izstādi skolas bibliotēkā, kura būs apskatāma visas nedēļas garumā. Liels paldies Ļaudonas PII ,,Brīnumdārzs” par amizantajiem trollīšiem. 11.novembrī notika bibliotekārā stunda visām sākumskolas klasēm skolas muzejā – vispirms bērniem īsumā pastāstīju par Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļu, tad par trollīšiem un visbeidzot kopā lasījām izvēlēto grāmatiņu mazākajiem: Briesmonīšu tracis. Lai arī nosaukums vēsta par kaut ko baismīgu, stāstiņš ir par draudzību un strīdēšanos un salabšanu. Par to arī ar bērniem beigās parunājāmies. Vienojāmies, ka bērni uzzīmēs savu sajūtu zīmējumu par dzirdēto stāstiņu. Paldies sākumskolas skolotājām - Ilutai, Sintijai, Anitai un Aijai par atbalstu. Un vēl visas nedēļas garumā bērni var krāsot krāsojamās lapas par trollīšiem. Rezultātā no visiem mūsu radošajiem darbiņiem taps radošo darbu grāmata. Šajos lasījumos šogad iesaistām arī skolas internātā dzīvojošos bērnus. Pamatskolas vecuma bērniem jālasa Tūves Jansones stāsta ,,Tētis un jūra” 2.nodaļa, bet vidusskolēniem fragments no Stēfana Spjuta stāsta ,,Stallo.” Esmu lūgusi bērniem paust savas izjūtas par izlasīto gan caur vārdiem, gan zīmējumiem. Un arī internātā dzīvojošie bērni visas nedēļas garumā var krāsot trollīšus Muminus. “ Liels paldies skolotājai Selgai par lasījuma realizēšanu internātā dzivojošajiem bērniem.

Mīļais, lasītāj, vai tu kādreiz esi redzējis īstu trollēnu? Vai tev gribētos tādu sastapt?

,,Ja tu tiešām VĒLIES ieraudzīt trolli, es tev pastāstīšu kādu noslēpumu. Tev nepieciešams ,,troļļu skatiens”. Tas nozīmē – tev jāskatās tikai caur acu kaktiņiem, acis samiedzot gandrīz ciet. Tev, protams, jābūt klusam kā pelītei, jāstaigā sīkiem solīšiem un jādomā par troļļiem – visu laiku. Un vēl atceries: jāskatās TIKAI caur acu kaktiņiem!”

Paldies visiem, kas palīdzēja notikt Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļai mūsu skolā un lai mums visiem jauki un jautri piedzīvojumi grāmatu pasaulē arī turpmāk!

Dzintra Viļeviča,

A.Eglīša Ļaudonas vidusskolas bibliotekāre

Ielādēju...      Atpakaļ
          Copyright © 2020, Izstrādātajs WebSoft.lv