svētdiena, 02. oktobris, 2022
Madonas novada Ļaudonas pagasta pārvalde
Dzirnavu iela 2, Ļaudona, Madonas novads, Latvija, LV-4862

Logo +371 64860895, 29337185,
Logo laudona@madona.lv
 
Pamatskola
40608

ZIEMEĻVALSTU BIBLIOTĒKU NEDĒĻA 2013
15.11.2013


ZIEMEĻVALSTU BIBLIOTĒKU NEDĒĻA
A.EGLĪŠA ĻAUDONAS VIDUSSKOLĀ

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā - Ziemeļu Ministru padomes birojs sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru un biedrību Norden Latvijā. Ziemeļvalstīs projekts norisināsies jau 17. reizi, Latvijā  - 16.reizi, mūsu skolā – 8.reizi. Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Nedēļas laikā bibliotēkās notiek lasījumi, stāstu stāstīšana, literatūras izstādes, debates, konkursi un citi pasākumi.  
Gada vistumšākajā laikā vairākos tūkstošos publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tiek iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata.  
Un Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa var sākties!
Šogad Nedēļa notika no 11. - 17. novembrim. Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļai ir trīs kopējie lasījumi - Rīta stunda pašiem mazākajiem lasītājiem, Krēslas stunda pieaugušajiem, kā arī jau otro gadu tiek piedāvāts lasījums pusaudžiem. Tā kā projektā var iesaistīties ikviena bibliotēka, projekta vadītāji vēletos, lai projektā piedalās pēc iespējas vairāk bibliotēku.
Un vai šādu -  viena fragmenta kopā lasīšanu dažādās valodās vienlaicīgi vairāk nekā 2000 bibliotēkās nevarētu uzskatīt par neoficiālu pasaules rekordu?
     Šogad Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas tēma ir Ziema Ziemeļos.
     Mūsu skolā Ziemeļvalstu Bibliotēkas lasījumos iesaistījās sākumskolas skolēni un skolotāji. Vienojāmies kopīgi lasīt norvēģu autores Ingas Borgas grāmatiņu ,,Ziema pie Plupa.” Pirmdienā – 11.novembrī grāmatiņu kopīgi lasījām ar 1.kl., 2. un 3.klases skolēniem , savukārt 13.novembrī  grāmatiņu kopā ar savu klases audzinātāju lIutu lasīja  4.klases skolēni. Tā kā grāmatiņa bija virtuāli pieejama www.bibliotek.org mājas lapā, tad izmantojām mūsdienīgās tehnoloģijas un grāmatiņu lasījām virtuāli skolas muzejā uz ekrāna, tādējādi skolēni redzēja arī krāsainās bildes. Bija jauki un bērniem patika! Pēc tam skolēni zīmēja spilgtākos iespaidus par stāstiņā dzirdēto un redzēto. Paldies par atbalstu arī 1.,2.  un 3.klases audzinātājām – Sintijai, Ivetai un Aijai.
Bet ar to mūsu aktivitātes nebeidzās. Man ļoti gribējās šo nedēļu padarīt vēl radošāku, tādēļ aicināju talkā arī vizuālās mākslas skolotāju Viju Toču. Es pati izveidoju īpašas darba lapas ar cimdiņu – dūrainīti un devīzi: Manas siltās un mīļās ziemas sajūtas …. (ideju gan aizņēmos no kādas grāmatiņas, bet pievienoju savu interpretāciju) Un šajās radošajās aktivitātēs iesaistījās 1., 2., 3., 4.,6.,7.,8., 9.klases skolēni. (kopā 135 skolēni). Rezultātā radās daudz jauku radošo darbiņu. Paldies visiem skolēniem un skolotājām par atbalstu un dalību!  No visiem skolēnu zīmējumiem un radošajiem darbiņiem veidošu grāmatu.
Lai Jums visiem  pietiek gaismas un mīlestības šajā vistumšākajā laikā un lai jauks Ziemassvētku gaidīšanas laiks!


Dzintra Viļeviča,
A.Eglīša Ļaudonas vidusskolas
bibliotekāre


Ielādēju


      Atpakaļ
          Copyright © 2022, Izstrādātajs WebSoft.lv