svētdiena, 31. maijs, 2020
Madonas novada Ļaudonas pagasta pārvalde
Dzirnavu iela 2, Ļaudona, Madonas novads, Latvija, LV-4862

Logo +371 64860895, 29337185,
Logo laudona@madona.lv
 
Vidusskola
   
83315

Ottes rūķu gaismas taka Ziemassvētku priekšvakarā
22.12.2017


22.decembrī 7.klase Ziemassvētku sajūtas un noskaņojumu guva Viktora Ķirpa Ates muzejā, izstaigājot Ottes rūķu gaismas taku. Takas sākumā mūs sagaidīja rūķis, kas mums pastāstīja nostāstu par Ates rūķiem un viņu saplēsto gaismas lukturi, kura gabaliņi izkaisīti pa visu muzeja teritoriju.

Pirms luktura puzles meklēšanas iepazināmies rūķa vadītajā rotaļā. Meklējot zudušo, mēs pabijām: smēdē, labirintā, rūķu lukturu darbnīcā, saimes mājā, rijā (piedarbā). Nokļūstot smēdē mēs satikām smēdes rūķi, kurš mums izstāstīja par kalēja darbu, kopā izlējām savu klases laimīti. Tur arī atradām pirmo puzles gabalu. Pie ugunskura mums stāstīja teiku, kā uguns radusies. Mūsu klases zēni izcēlās ar savu gudrību. Turpinājumā luktura gabaliņš bija jāmeklē labirinta centrā, kurā bija trīs ieejas. Pareizo atrada un puzles gabalu ieguva Artis.

Rūķu lukturu dabnīcā mēs dzirdējām stāstus par vecajiem lukturiem, kurus arī paši redzējām. Stafetē uzvarēja meitenes – nosargāja uguntiņu lukturī. Turpat bija arī trešais puzzles gabals. Tālāk mēs gājām uz saimes māju, kur mūs sagaidīja saimes rūķis, kas mums stāstīja, kā senie latvieši radīja gaismu mājās un arī par dažādām svecēm, sveču lukturiem. Iemācījāmies arī deju soļus skalu rakstos. Pēdējo mēs iepazinām riju un pabijām piedarbā, kur satikām rijas rūķi, ar kuru kopām gājām rotaļās. Pēc divām rotaļām rijas saimnieks stāstīja, ka viņš rijā audzē konfektes. Pēc dziesmas mēs katrs saņēmām pa konfektei, kā arī pēdējo puzzles gabalu. Viktorīnā rūķi pārbaudīja, ko mēs atceramies no stāstītā rūķu lukturu darbnīcā.

Pēc pārbaudījumiem devāmies pie krāšņi izrotātās Ziemassvētku egles, dejojām un dziedājām. Noslēgumā mēs tikām pacienāti ar rūķu pašu lasītu tēju, pīrādziņiem un piparkūkām. Atmiņai saņēmām katrs pa suvenīra rūķītim.

 

Paldies Ralfa mammai, kura piedalījās visos pārbaudījumos.
Paldies Ļaudonas pagasta pārvaldei par transporta nodrošināšanu.

 

Ilze Pīpkalēja, 7.klase

Ielādēju... 
      Atpakaļ
          Copyright © 2020, Izstrādātajs WebSoft.lv