piektdiena, 23. aprīlis, 2021
Madonas novada Ļaudonas pagasta pārvalde
Dzirnavu iela 2, Ļaudona, Madonas novads, Latvija, LV-4862

Logo +371 64860895, 29337185,
Logo laudona@madona.lv
 
Vidusskola
   
105635

Karjeras izglītības izaicinājumi Andreja Eglīša Ļaudonas vidusskolā
02.04.2019


Aizvien aktuālāki kļūst jautājumi, kas skar karjeras izglītību. Atklāt darba pasauli, izzināt profesijas, izvērtēt sevi un savas spējas un piemērotību kādai no profesijām – tas liek domāt par nākotni un ilgtspējīgu attīstību. Projekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 „ Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ļauj aptvert un iepazīt daudzveidīgo  profesiju pasauli. Projekta ietvaros tiek organizēti karjeras attīstības atbalsta pasākumi un aktivitātes, kas paredz skolēnu karjeras vadības un lēmumu pieņemšanas prasmju attīstīšanu.

            Šī gada 13. februārī Madonā norisinājās karjeras attīstības atbalsta pasākums  „ Profesiju rēbuss”, kurā aktīvi piedalījās A. Eglīša Ļaudonas vidusskolas 7. - 8. klašu komanda. Komandas uzdevums bija sagatavot mājasdarbu – plakātu vai instalāciju par kādu no profesijām. Pasākuma laikā tika organizētas dažādas aktivitātes saistībā ar profesiju pasauli. Komanda darbojās radoši un saliedēti. Savukārt, lai iepazītu robežsarga  profesiju,   19. februārī 9. - 10. klašu skolēni devās uz Valsts robežsardzes koledžu Rēzeknē. Mērķis bija iepazīties ar pieredzes bagātiem speciālistiem – robežsargiem, kinologiem, viņu darba specifiku un ikdienu, noskaidrot robežsargu karjeras veidošanās ceļu. Skolēni piedalījās diskusijā par karjeras ceļa izvēli, centās izvērtēt savu piemērotību kādai no profesijām, piedaloties robežsargu aktivitātēs. Ieklausoties pieredzes stāstos, meklēja atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.

            Nupat aizvadīts karjeras attīstības atbalsta pasākums 1. - 4. klašu skolēniem: „ Profesiju pasaulē”. Skolēni pulcējās Praulienas pamatskolā, lai iepazītos ar Madonas novada uzņēmējiem. Bija svarīgi iepazīt lauku videi raksturīgo profesiju daudzveidību, darba vidi un akcentēt darbu kā vērtību, un, ieklausoties pieredzes stāstos, rast atbildes uz jautājumiem: Kas ir uzņēmējs? Kas ir uzņēmums? Diskusijās ar uzņēmējiem skolēni iepazina uzņēmēju karjeras veidošanas ceļu, guva vērtīgas atziņas un atklāja jaunus apvāršņus profesiju pasaulē. Konkursu laikā izveidojās priekšstati par ražošanas procesu, darba tikumu un laika ritējumu. Tikšanās laikā tika noskaidroti nosacījumi uzņēmējdarbības attīstībai laukos.   Uzņēmēji  Māris Ozoliņš, Līga Lieplapa, Linda Blaževiča sākumskolas skolēniem stāstīja par   savas profesijas izvēli, karjeras  attīstības ceļu, par savu izaugsmi un ikdienas darba ritmu. Pasākuma gaitā bija iespēja vērot ārstniecības augu herbārijus, iepazīties ar karameles veidošanas procesu un izzināt, kā top marmelāde.

Pedagogs karjeras konsultants

Ilze Strode

 

 

 

 

 

 
 
      Atpakaļ
          Copyright © 2021, Izstrādātajs WebSoft.lv